Jak przyspieszyć działanie twojego iPhone'a?

Płynna praca smartfona to podstawa dla satysfakcji z eksploatacji. Sprawdźmy zatem, jak przyspieszyć iPhone, by działał on w sposób zadowalający.

iPhone wolno działa? Jak przyspieszyć i poprawić jego wydajność

W App Store są aplikacje, które weryfikują pracę urządzenia. Zrób to na początku, by poznać potencjał iPhone’a. Większość programów oferuje wskazówki lub możliwość automatycznej regulacji. Zalecamy jednak robić to ręcznie.

1. Zamknij aplikacje

Aplikacje pracujące w tle mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania smartfona. Chociaż są w pewnym sensie nieaktywne, wciąż zużywają niewielką część pamięci RAM. Staraj się ograniczyć je do minimum. Dzięki temu urządzenie będzie działać płynnie.

2. Zresetuj iPhone

Klasyczne włącz i wyłącz (czyli restart) spowoduje wyczyszczenie pamięci podręcznej urządzenia. To najprostszy sposób, by masowo zatrzymać większość obciążających procesów dla telefonu.

3. Wyłącz “Procesy w tle”

Pozbądź się aplikacji, które działają w tle lub wyłącz tę funkcję. Jak przyspieszyć działanie iphone w ten sposób? Przejdź w Ustawienia -> Ogólne -> Odświeżanie w tle.

4. Wyczyść pamięć wbudowaną

iPhone ma poniżej 1 GB wolnej pamięci? Musisz pozbyć się plików lub przerzucić je do iCloud. Pomóc może także wyczyszczenie plików cookies z pamięci przeglądarki.

5. Zajmij się grafiką

Zredukuj ruch, wchodząc: Ustawienia -> Ogólne -> Dostępność -> Redukuj ruch.

6. Wyzerowanie ustawień oraz całkowite wyczyszczenie urządzenia

Nic nie pomaga? Przywróć smartfon do ustawień fabrycznych, lecz pamiętaj, że w ten sposób usuniesz wszystkie pliki i aplikacje. Wejdź w: Ustawienia -> Ogólne -> Wyzeruj -> Wszystkie ustawienia.