Jak wyczyścić iPhone?

Czysty smartfon to podstawa higieny. Przykładamy go w końcu do twarzy (w tym do uszu, oczu i ust). Warto więc zadbać o jego czystość, by eksploatacja nie stanowiła zagrożenia przenoszenia bakterii itp. Dzięki temu zadbasz również o jego stan techniczny. Zobacz więc, co warto robić, by telefon charakteryzował się naprawdę satysfakcjonującym poziomem czystości. 

Jak wyczyścić górny głośnik w iPhone i pozostałe jego komponenty?

Przetarcie suchą chusteczką aparatu lub wykorzystanie specjalnych chusteczek dezynfekujących to jedyne, co użytkownicy mogą próbować robić, by czyszczenie iPhone z kurzu było możliwe i bezpieczne. W ekstremalnych sytuacjach wykorzystaj sprężone powietrze, które wydmucha większość okruchów z otworów, lecz nie rób tego w sposób mechaniczny (np. przy użyciu wykałaczki).  

Czego nie robić?

Przede wszystkim nie używaj żadnych środków chemicznych, które nie są wyprodukowane z myślą o urządzenia elektronicznych i telefonach. Nie ryzykuj również z alkoholem izopropylowym (chociaż takie wskazówki często się pojawiają), ponieważ możesz uszkodzić komponenty z tworzywa sztucznego. Nie rozkręcaj również smartfona (zwłaszcza jeśli jest on jeszcze na gwarancji). Czyszczenie mikrofonu iPhone powinno ograniczyć się do przetarcia go suchą szmatką. 

Nie ryzykuj i udaj się z tym zadaniem do specjalistów. GSM Ursus to prawdziwi eksperci, którzy pomogą Ci z każdym problemem. Jeśli chcesz mieć pewność, że pomożemy Ci naprawić lub po prostu wyczyścić smartfon, skontaktuj się z nami już dziś.