Mikrofon w iPhone nie działa. Co zrobić?

Mikrofon to jeden z najistotniejszych elementów telefonu. Chociaż smartfon to urządzenie wielofunkcyjne, w dalszym ciągu jest to aparat służący do bezprzewodowych rozmów głosowych na odległość. Jeśli więc rozmówca nas nie słyszy, należy dokonać naprawy. Jak pozbyć się takich problemów jak błąd mikrofonu iPhone? 

niedziałający mikrofon w iphone

Co zrobić nim udasz się do serwisu?

Przede wszystkim spróbuj wyłączyć i włączyć smartfon. Chociaż wydaje się to absurdalne, mikrofon może nie działać przez błąd software’u, który potrzebuje restartu. Może być to również aplikacja działające w tle zagłuszająca pracę mikrofonu lub sparowane urządzenie bluetooth. Gwarantujemy, że jest to rozwiązanie pomocne w ponad 50% sytuacji. 

W dalszym ciągu występuję awaria mikrofonu iPhone? Nie czekaj i skontaktuj się z serwisem iPhone GSM Ursus, gdzie otrzymasz profesjonalne wsparcie najlepszych specjalistów. Dokładnie przeanalizują oni Twój problem i znajdą rozwiązanie, które przywróci smartfon do pełni sprawności. Nie próbuj samodzielnie rozkręcać obudowy, by np. przeczyścić głośnik z zanieczyszczeń – możesz ją w ten sposób uszkodzić. Pamiętaj, że jeśli mikrofon w Twoim telefonie nie działa, a w przeszłości (dalekiej lub bliskiej) aparat uległ zalaniu, poinformuj o tym serwisantów. Ma to ogromne znaczenie dla dalszych decyzji serwisowych.