Na jakie usterki narażony jest iPod?

Wybór iPoda jako głównego odtwarzacza muzyki to jedna z najlepszych decyzji, jaką możesz podjąć w kwestii przenośnych urządzeń obsługujących pliki audio. Marka Apple słynie ze swojego uwielbienia do jakości wyrobów, dlatego możemy spodziewać się, że tego typu konstrukcja zapewni najlepszą czystość dźwięku. Pojawia się jednak pytanie, czy jest się o co martwić, inwestując w iPod? Usterki nigdy nie są mile widziane. Niestety, nikt nie jest w stanie ich wyeliminować na stałe. 

Czy warto kupić iPod? Najczęstsze usterki

Urządzenia Apple są niezawodne i wytrzymałe, jednak podczas ich codziennego użytkowania może dojść do usterki np. w iPodzie. Niektóre z nich występują z dość dużą częstotliwością. Na liście najpopularniejszych problemów, które mogą pojawić się w trakcie eksploatacji iPoda, znajdziemy m.in.:

 • pęknięcia matrycy 

Wynikające zazwyczaj z upuszczenia odtwarzacza na ziemię. Nietrudno o to podczas porannego joggingu czy spaceru w towarzystwie ulubionej muzyki odtwarzanej w słuchawkach. Nie warto bagatelizować tej usterki w iPodzie. Korzystanie z urządzenia z uszkodzoną matrycą może skutkować dalszymi awariami. Ekran może przestać reagować na dotyk, a pęknięta szybka zacznie się wykruszać. Najlepiej nie zwlekać i udać się do serwisu Apple i wymienić uszkodzoną matrycę.

 • wyłamanie gniazda słuchawkowego

Tego typu usterka zazwyczaj jest spowodowana zbyt gwałtownym wyciągnięciem wtyczki lub przez niewłaściwe manewrowanie wpiętym przewodem, np. wyginanie go w różne strony. W efekcie gniazdo słuchawkowe jest poluzowane lub uniemożliwia skuteczne wpięcie słuchawek. Na szczęście użytkownicy sprzętu takiego jako iPod, usterki mogą usunąć w naszym serwisie. 

 • pękniecie obudowy

Uszkodzenia mechaniczne są powodem występowania najczęstszych usterek w iPodzie. Wystarczy uderzyć urządzeniem o twardą powierzchnią lub upuścić go, a w konsekwencji obudowa popęka. Jeśli nie chcesz używać zniszczonego iPoda, możesz skorzystać z usług serwisu Apple. 

 • uszkodzenia przycisków funkcyjnych (np. regulujących głośność)

Przyciski w iPodzie mogą przestać działać wraz z eksploatacją, gdyż nawet tak dobre sprzęty, jak te marki Apple ulegają zużyciu. Oprócz tego do takiej usterki może przyczynić się upadek z wysokości lub zalanie urządzenia. Jeśli występują trudności w korzystaniu z przycisków funkcyjnych iPoda, warto zanieść go do serwisu. 

Wszystkie ww. usterki są w większości przypadków spowodowane zmianami eksploatacyjnymi, które wynikają z regularnego użytkowania sprzętu. Niestety, pojawiają się sytuacje, w których mają one związek z niedbalstwem lub nieuwagą użytkowników. Natomiast urządzenia marki Apple, takie jak iPod cieszą się dużą popularnością dzięki wysokiej jakości wykonania i zastosowaniu nowoczesnych technologii. Zdecydowanie zakup takiego odtwarzacza muzyki zachwyci osoby, które nie wyobrażają sobie spaceru bez ulubionych piosenek na słuchawkach. Dlatego warto szanować swoje urządzenia, by usterki w iPodzie nie występowały lub żeby jego stan pozostał jak najdłużej zadowalający. 

Gdzie naprawić usterki w iPodzie?

Jeśli którakolwiek z powyższych usterek wystąpi w Twoim iPodzie, nie czekaj i skontaktuj się z pogwarancyjnym serwisem Apple GSM Ursus. Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów, który błyskawicznie poradzi sobie z Twoim problemem! Naprawisz u nas usterki w iPodzie Nano, Classic i Touch. W ramach usług naszego serwisu oferujemy wymianę m.in.:

 • uszkodzonej szybki i wyświetlacza,
 • obudowy,
 • przycisków funkcyjnych odpowiedzialnych za włączenie urządzenia czy regulację głośności, 
 • złącza ładowania,
 • taśmy Wi-Fi,
 • baterii,
 • gniazda słuchawek.

Awaria iPoda wcale nie musi oznaczać konieczności kupna nowego urządzenia. Przekonaj się sam i zanieś do nas uszkodzony odtwarzacz muzyki Apple.