Co zrobić po zalaniu MacBooka?

Sprzęt elektroniczny nie lubi wody i innych płynów. Każdemu użytkownikowi prawdopodobnie jednak zdarzyło się zalać smartfon, laptopa, klawiaturę lub jednostkę stacjonarną. Czy to oznacza automatycznie zwarcie i uszkodzenie sprzętu? Oczywiście, że nie. Wszystko można uratować.

Co zrobić, gdy został zalany MacBook? Koszt naprawy nie musi wcale być wysoki. Wszystko zależy od tego, co zrobisz zaraz po zalaniu i czym zalejesz sprzęt. Poznaj zatem możliwości, dzięki którym uratujesz swoje urządzenie. 

Naprawa MacBooka Pro

Zalany Macbook – co robić i jak reagować?

Po pierwsze wyłącz natychmiast swojego MacBooka i odłącz go od źródła zasilania. Jeśli to w ogóle możliwe, wyciągnij akumulator. Osusz go suchym papierem toaletowym lub ręcznikami kuchennymi i połóż do góry nogami na blacie stołu lub biura – w taki sposób, by monitor zwisał poza biurkiem i zabezpiecz. Dzięki temu większość wody wyleci szczelinami między klawiszami. Skontaktuj się także w tym momencie z fachowcami, którzy po prostu otworzą komputer, sprawdzą podzespoły i w przypadku słodkich napojów (również kawy lub herbaty), pozbędą się zanieczyszczeń. 

Jak widzisz, naprawa Macbooka po zalaniu jest możliwa, lecz dużo zależy od Ciebie i szybkości Twojej reakcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje naprawa zalanego Macbooka, skontaktuj się z pogwarancyjnym serwisem Apple GSM Ursus. Odpowiemy na Twoje pytania i wspólnie spróbujemy znaleźć rozwiązanie problemu.