Jak sprawdzić czy iPhone jest oryginalny?

Producenci zajmujący się produkcją podróbek, są naprawdę kreatywni i chętnie za cel obierają najbardziej renomowane marki i najpopularniejsze modele. Nic zatem dziwnego, że marka Apple jest w grupie ryzyka. 

Jak sprawdzić, czy iPhone jest oryginalny? Sprawdź kilka istotnych informacji, dzięki którym zdobędziesz pewność, że wybrany przez Ciebie produkt jest markowy. 

oryginalny iPhone

Czy iphone jest oryginalny? Kilka rad dla kupujących

W pierwszej kolejności należy znaleźć numer seryjny, numery IMEI/MEID, CDN i ICCID telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch. Gdy masz już wszystkie istotne informacje, należy wyszukiwać aparat w Finderze lub aplikacji iTunes. Jeśli operacja powiodła się i proces zakończył się sukcesem, możesz uznać, że Twój telefon jest markowy. 


Znasz już odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić iphone, czy jest oryginalny? Warto też wiedzieć, jak chronić się przed zakupem podróbek. Prawdę mówiąc, jedyną możliwością jest zakup smartfona u renomowanych dostawców, do których zaliczyć można legalne sieci handlowe, operatorów sieci komórkowych i salony producenta.