Jak sprawdzić IMEI w iPhone?

Numer IMEI iPhone’a to nic innego, jak indywidualny numer identyfikacyjny telefonu (z ang. International Mobile Equipment Identity), dzięki któremu można przede wszystkim zlokalizować go niezależnie od rodzaju karty SIM w nim umieszczonej.

iPhone na stole

Wszystkich użytkowników sprzętu od Apple ciekawi na pewno zatem to, jak sprawdzić IMEI iPhone, co – wbrew pozorom – nie jest trudne.

Jeżeli posiadamy oryginalne opakowanie telefonu, interesujący nas ciąg cyfr powinien się na nim znajdować. Poza tym widnieje on nierzadko również na samym urządzeniu, a ściślej mówiąc – w pobliżu otworu przeznaczonego na ulokowanie w nim baterii. Sprawdzanie IMEI iPhone’a nieposiadającego wymiennego akumulatora przyniesie oczekiwany rezultat natomiast, gdy spojrzymy na jego obudowę, a zwłaszcza jej tył, gdyż tam poszukiwany numer także często bywa nadrukowywany.

Warto pamiętać również o tym, wiedząc, jak sprawdzić iPhone po IMEI, można uzyskać dodatkowe informacje na jego temat. W tym celu wystarczy skorzystać ze strony www.numberingplans.com, wpisując w widocznej rubryce numer IMEI naszego urządzenia, a następnie klikając „analyse”.