Ile może kosztować wymiana baterii w iPhone 6? 

Bateria jest newralgicznym elementem wszystkich iPhone’ów. Zużywa się na skutek eksploatacji, niestety bardzo często w krótkim czasie. Uniemożliwia to wygodne korzystanie z telefonu, a niekiedy nie pozwala nam go używać w ogóle. Zastanawiasz się, jaki jest koszt wymiany baterii iPhone 6? Odpowiadamy! 

Koszt wymiany baterii w iPhone 6

Wymiana baterii iPhone 6 – cena oryginału i zamiennika 

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 6, trzeba uwzględnić przede wszystkim jej rodzaj. Możesz skorzystać z wymiany baterii na zamiennik lub oryginał. To jeden z podstawowych czynników, warunkujących cenę usługi. Koszt wymiany baterii iPhone 6, jeżeli wybieramy zamiennik, to 139 zł. Zwróć jednak uwagę, co wchodzi w skład usługi.

W przypadku GSM-Ursus jest to zarówno wymieniana część, jak również usługa montażu. Koszt wymiany baterii iPhone 6 na oryginalną jest większy i wynosi 179 zł. Usługa również obejmuje baterię i montaż. Czas naprawy to maksymalnie 30 minut. Lepszy zamiennik czy oryginał? Dobrej jakości zamienniki wykazują się dużą skutecznością. Oryginalne to jednak gwarancja, że bateria posłuży Ci na pewno przez długi czas.

Jak wybrać baterię na wymianę?

Światowy rynek części zamiennych do bezprzewodowych sprzętów elektrycznych jest niezwykle szeroki. Konsumenci otrzymują mnóstwo ofert produktów zastępczych od nieoficjalnych producentów wyposażenia, co przekłada się na ceny i dostępność. Jak to wygląda w przypadku konstrukcji Apple i ich urządzeń starszej generacji? Sprawdzimy w tej części materiału, ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 6 pod kątem konkretnych rozwiązań. Dzięki temu każdy znajdzie rozwiązanie spełniające 100% jego indywidualnych oczekiwań. 

Nowy zamiennik 

Jest to jedna z atrakcyjnych opcji zakupowych dla osób, które naprawdę wymagają atrakcyjnej ceny i satysfakcji. Jeśli szukasz tanich, nowych i wydajnych części, zamienniki od renomowanych producentów są najlepszą opcją naprawy urządzeń. Dzięki temu wymiana baterii iPhone 6, cena i czas realizacji zlecenia, są zadowalające.

Używany zamiennik

Biorąc pod uwagę ceny części zamiennych do modelu Apple iPhone 6, jest to rozwiązanie niespotykane. Zwyczajnie jest ono nieopłacalne, chociaż niektóre serwisy mogą stosować tego typu alternatywę dla bardzo budżetowych napraw (np. gdy posiadają komponenty z tzw. dawców części). Używany zamiennik charakteryzuje się wyjątkowo niską ceną (nawet do kilku złotych za sprawny element). Warto jednak zauważyć, że nie jesteśmy w stanie ocenić, jak długo wytrzyma taki akumulator i czy opłacalna jest tego typu wymiana baterii iPhone. Cena usługi jest niezmienna. 

Nowa oryginalna bateria

Jest to najdroższe rozwiązanie. Niemniej jednak koszty w dalszym ciągu nie należą do wysokich ze względu na wiek modelu iPhone 6. Warto więc zdecydować się na taką formę naprawy, gdyż nowa oryginalna bateria marki Apple będzie w 100% kompatybilna, wydajna i bezpieczna. Co ciekawe, mimo upływu lat, wciąż akumulatory Apple do modelu iPhone 6 są dostępne. 

Oryginalny używany akumulator

W przypadku nowych smartfonów (w okolicach wieku 1-3 lat od momentu premiery), wykorzystywanie używanych oryginalnych komponentów jest popularnym rozwiązaniem pozwalającym na maksymalizację rezultatów, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Dzieje się tak w momencie, w którym serwisy skupują uszkodzone (np. mechanicznie) urządzenia po dużo niższych cenach, rozkładają je na części (jako tzw. dawców) i wykorzystują do napraw elementy, które są sprawne. W przypadku 6-7 letnich telefonów nie jest to najlepsza opcja. Akumulator może być już zbyt wysłużony i zwyczajnie nie zadowoli użytkowników potencjałem. 

Jak widać, koszt wymiany baterii iPhone 6 może być różny – od kilku do kilkuset złotych. Chcesz poznać realną wycenę? GSM Ursus czeka na twój Twój telefon. 

Dostępność części i ich ceny – koszty wymiany baterii iPhone 6

Premiera iPhone 6 miała miejsce w 2014 roku. Biorąc pod uwagę ilość generacji, które marka udostępniła do tego czasu użytkownikom, ciężko wyobrazić sobie, by nowe i oryginalne części były dostępne w sklepach i serwisach. Okazuje się jednak, że w dalszym ciągu można je nabyć i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli więc jesteś użytkownikiem iPhone 6 i po latach eksploatacji Twój akumulator pozostawia wiele do życzenia, nie czekaj i wymień go na nowy z pomocą profesjonalnych serwisantów. Nie musisz od razu kupować kolejnego smartfona – zwłaszcza gdy ten w dalszym ciągu zaspokaja Twoje potrzeby. 

Wydaje nam się, że przedstawiliśmy Ci wszystkie najistotniejsze informacje odnośnie baterii do iPhone 6, które mają znaczenie dla samych użytkowników. Jeśli chcesz nieco szerzej zgłębić temat lub potrzebujesz pomocy przy ewentualnej wymianie akumulatora, skontaktuj się z nami! Zespół naszych specjalistów pomoże zażegnać każdy problem – nawet jeśli wydaje się on stosunkowo duży. Wymiana baterii iPhone 6 w GSM-Ursus to gwarancja ekspresowej realizacji oraz najlepsze ceny w Warszawie!