Co zrobić gdy MacBook się przegrzewa?

Podczas używania MacBooka zauważyłeś, że urządzenie mocno się nagrzewa? Zbyt wysoka temperatura sprzętu może powodować trwałe uszkodzenia, dlatego warto mieć to na uwadze. Istnieje kilka przyczyn dlaczego MacBook się przegrzewa.

Sposoby na przegrzewający się MacBook

Każdy MacBook się nagrzewa podczas użytkowania, więc jest to normalne zjawisko. Problem pojawia się, gdy temperatura jest zbyt wysoka. Niektóre produkty zawierają specjalne czujniki, które regulują pracę wentylatorów. Jednak to może okazać się niewystarczające. Aby obniżyć temperaturę urządzenia należy sprawdzić:

  • wentylatory – MacBook Pro ma kratki wentylacyjne wzdłuż dolnej krawędzi oraz z tyłu, wersja Air wzdłuż spodu obok uchwytu – zadbaj o to, żeby nie były niczym zatkane ani przykryte,
  • aktualne oprogramowanie – przestarzały system wymaga więcej energii,
  • zasilacz – nie odpuszczaj do jego przegrzania i używaj tylko autoryzowanych modeli przez markę Apple,
  • temperaturę otoczenia – maksymalna temperatura dla MacBooków to 95 stopni Celsjusza, dlatego należy unikać pozostawiania urządzenia np. na słońcu lub w samochodzie. 

Przegrzewanie się MacBooka – częsty problem

Wielu użytkowników urządzeń Apple, skarży się na to, że MacBook się przegrzewa. Może okazać się, że konieczne jest zresetowanie kontrolera zarządzania system, tzw. SMC. Aby szybko usprawnić i schłodzić urządzenie, zgłoś się do naszego pogwarancyjnego serwisu Apple. Specjaliści zajmą się Twoim sprzętem i usprawnią jego działanie. Zapraszamy!