Czym jest Apple MagSafe?

Czy marka Apple jest jeszcze w stanie zaskoczyć użytkowników? Model iPhone 12 jest najlepszym przykładem na to, że ten lider technologiczny ma w zanadrzu wiele innowacji, wspierających codzienną eksploatację nowych aparatów. Doskonałym zobrazowaniem jest system MagSafe. Co to i jak tego używać? Tego właśnie dowiesz się z dalszej części tekstu. 

blue round ornament on white table

Co to jest ładowarka MagSafe? Kilka istotnych wskazówek

MagSafe jest nowoczesnym typem akcesoriów do bezprzewodowego i błyskawicznego podłączania oraz ładowania smartfonów. Co to za akcesoria? iPhone 12 udostępnia możliwość synchronizacji ładowarki poprzez przystosowaną do tego wkładkę do etui. Dzięki temu uzupełnianie poziomu baterii w formie bezprzewodowej stanie się o wiele mniej frustrujące. Telefon nie musi w końcu znajdować się już na powierzchni ładowarki, gdyż ta ulokowana jest cały czas przy tylnym panelu urządzenia. 

MagSafe pojawiało się w historii Apple. Miłośnicy marki na pewno znają tę nazwę. Została ona jednak nieco inaczej wykorzystane w praktyce i dziś możemy przekonać się, co to znaczy dla komfortu użytkowania telefonów.