Face ID nie działa w iPhonie. Jak naprawić?

Problemy z aparatem mogą wynikać z wielu powodów. Do najpopularniejszych należy jednak uszkodzenie podzespołów lub awarie systemu operacyjnego. Jak zatem działać w przypadku kłopotów z Face ID w iPhonie? Sprawdź, nim udasz się do profesjonalnego serwisu. 

Ustawienia Face ID

Przede wszystkim trzeba określić rodzaj problemu. Jeśli Face ID nie umożliwia odblokowania telefonu, możliwym problemem jest nagła zmiana wyglądu. Skorzystaj wtedy z kodu. Jeżeli w ostatnim czasie nie zmieniałeś/aś nic w swoim wizerunku, problemem może być aparat. Przejdź mimo wszystko do ustawień Face ID i sprawdź, czy wszystko jest ok. Zresetuj je w razie potrzeby i uruchom telefon od nowa – z nowym zdjęciem. Na koniec włącz i wyłącz aparat. Jeśli to nie pomoże, pozostaje jeszcze aktualizacja systemu operacyjnego. 

Wszystkie ww. kroki nie pomogły? Udaj się do serwisu Apple. Fachowcy często są w stanie wyeliminować problem na poczekaniu, lecz na pewno szybko określą przyczyny realnego stanu rzeczy. Korzystając z usług zaufanych i cenionych w branży specjalistów, możesz liczyć na pełen profesjonalizm i zaangażowanie.