Kiedy należy wymienić baterię w iPhone? 

Użytkownicy iPhone’ów doskonale wiedzą, w czym problem. Bateria w tych modelach telefonów nie należy do najlepszych, szybko się zużywa i wymaga wymiany. Kiedy wymienić baterię w iPhonie? Jak sprawdzić stan baterii? 

Ile wynosi żywotność baterii w iPhone?

Smartfony marki Apple są uważane za jedne z najbardziej niezawodnych urządzeń dostępnych na rynku. Każdy kolejny model nowszej generacji jest coraz bardziej dopracowany pod względem parametrów i wydajności w porównaniu do swoich poprzedników. Należy jednak pamiętać, że jak w każdym sprzęcie elektronicznym, poszczególne podzespoły z czasem ulegają zużyciu, co negatywnie odbija się na działaniu telefonu. Do tej grupy zalicza się akumulator, który każdego dnia jest intensywnie eksploatowany, przez co stopniowo spada wydajność iPhone. Kiedy wymienić baterię i ile wynosi jej żywotność?

Telefony Apple są fabrycznie wyposażone w akumulator wykonany w technologii litowo-jonowej. To obecnie jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku, co oferuje bowiem błyskawiczne ładowanie oraz długi czas pracy nawet pod dużym obciążeniem. Mimo to baterie litowo-jonowe ulegają naturalnemu zużyciu oraz procesom chemicznego starzenia, co przekłada się na coraz słabsze parametry energetyczne. Średnia żywotność akumulatora dla urządzeń marki Apple wynosi ok. 500-700 cykli pełnego ładowania. Oznacza to, że jego żywotność wystarczy na 3 lata użytkowania, jednak już po 300 cyklach wydajność urządzenia zaczyna stopniowo spadać. Czy wymiana baterii w iPhone pomaga, aby móc korzystać z urządzenia znacznie dłużej niż 3 lata? Oczywiście, że tak! Chyba, że doszło do niezależnych usterek, wówczas może być konieczna wymiana także innych podzespołów, które uległy zużyciu.

iPhone 6 kiedy wymień baterię

Kiedy wymienić baterię w telefonie iPhone?

Odpowiedź na to pytanie masz w swoim telefonie. Najlepszym sposobem, aby w odpowiednim momencie dokonać wymiany, jest obserwacja pracy iPhone’a. Niski stan baterii iPhone i jej uszkodzenie lub zużycie objawia się wolniejszym uruchamianiem i działaniem aplikacji, samoczynnym wyłączaniem się telefonu, przygaszonym podświetleniem, obniżeniem głośności i zmniejszoną płynnością pracy. To na podstawie obserwacji dowiesz się, kiedy wymienić baterię w iPhonie.

Przyczyny spadku wydajności baterii w iPhone

Przyjmuje się, że jedno pełne ładowanie baterii wystarczy na 12 godzin normalnego użytkowania. Czasami jednak można zauważyć, że wydajność pracy akumulatora jest znacznie krótsza, co wiąże się z koniecznością częstszego ładowania iPhone. Kiedy wymienić baterię i jakie czynniki wpływają na jej żywotność? Są to:

 • notoryczne przeciążanie urządzenia,
 • wady fabryczne,
 • uszkodzenia mechaniczne,
 • zalanie smartfonu,
 • niewłaściwe użytkowanie,
 • ładowanie telefonu w nieodpowiednich warunkach,
 • wystawianie smartfonu na działanie wysokich temperatur,
 • naturalne procesy zużycia i starzenia akumulatora.

W wielu przypadkach szybsze zużycie baterii jest wynikiem niewłaściwego użytkowania telefonu, przeciążania go i przegrzewania. Stosowanie się do zasad podstawowej pielęgnacji urządzenia może znacząco wydłużyć wydajność akumulatora i usprawnić działanie całego iPhone.

Jak dbać o baterię w iPhone?

Prędzej czy później będziesz zmuszony wymienić baterię na nową, aby umożliwić sobie bezproblemowe korzystanie z urządzenia. Możesz jednak nieco wydłużyć okres wydajności akumulatora, jeżeli będziesz odpowiednio dbał o telefon. Jak to zrobić?

 • Nie dopuszczaj do całkowitego rozładowania się smartfonu,
 • nie przeciążaj telefonu niepotrzebnymi procesami i aplikacjami działającymi w tle, z których nie korzystasz,
 • chroń urządzenie przed działaniem wysokich i niskich temperatur oraz wilgocią,
 • używaj oryginalnej ładowarki zamiast słabej jakości zamienników.

Jeżeli zauważyłeś, że Twój telefon wolniej chodzi i zastanawiasz się, czy wymiana baterii w iPhone pomaga w takich sytuacjach, wcześniej zweryfikuj stan akumulatora. Możesz to zrobić samodzielnie poprzez użycie specjalnego oprogramowania.

Jak sprawdzić stan baterii iPhone?

Jest kilka skutecznych i łatwych sposobów. Stan baterii iPhone sprawdzisz, korzystając z aplikacji typu Battery Life, którą pobierzesz za darmo ze sklepu Apple Store. Dostarczy Ci cennych informacji, w ilu procentach, a także o ile mAh zredukowana została pojemność akumulatora. Możesz również podłączyć iPhone do komputera MAC i pobrać aplikację coconutBattery, to również pozwoli Ci sprawdzić stan baterii iPhone.

Apple – wymiana baterii, cennik i czas naprawy

Samodzielne przeprowadzanie jakichkolwiek napraw wiąże się z ryzykiem poważnej usterki całego urządzenia. Dotyczy to również wymiany akumulatora, gdyż wymaga to rozkręcenia obudowy i dostania się do wnętrza smartfonu. Najlepszym rozwiązaniem, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia telefonu, jest skorzystanie z pomocy specjalistów od sprzętów Apple. Wymiana baterii, cennik oraz wszystkie przydatne informacje na temat przebiegu realizacji takiej usługi, są dostępne na naszej stronie: https://gsm-ursus.pl/cennik/. Korzystamy jedynie z najwyższej jakości części zamiennych oraz zaawansowanych narzędzi diagnostycznych, co jest gwarancją bezpiecznej i skutecznej naprawy.

Serwis apple GSM-Ursus wykonuje usługę wymiany baterii w każdym modelu iPhone. Działamy szybko i profesjonalnie.