Co zrobić gdy iPhone nie chce się włączyć?

Urządzenia marki Apple uznawane są za jedne z najbardziej solidnych i niezawodnych. Mimo to czasem pojawiają się problemy z uruchomieniem sprzętu. Co zrobić jak iPhone nie chce się włączyć? Producent podaje kilka wskazówek.

Czemu iPhone nie chce się włączyć?

  • Rozładowana bateria. Pierwsze co powinniśmy zrobić, to podłączyć telefon do sprawnej ładowarki. Jeśli przyczyną jest rozładowana bateria, to tuż po podłączeniu do ładowania powinien ukazać się ekran z ikoną baterii. Urządzenie nie uruchomi się od razu, a dopiero przy minimalnym naładowaniu 5%. 
  • Reset i hard reset telefonu. Jeśli po próbie ładowania telefon nadal nie chce się włączyć można wykonać reset. Przytrzymanie przez kilka sekund przycisku on/off powinno załatwić sprawę. Gdyby jednak tak się nie stało, pozostaje nam jeszcze tzw. hard reset, który jest silniejszy niż wyłączenie telefonu. By go wykonać należy wcisnąć w tym samym momencie przez około 10 sekund przyciski: home oraz on/off. 
  • Przywrócenie ustawień fabrycznych. Kolejnym rozwiązaniem jest przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych za pomocą programu iTunes. Należy jednak pamiętać, że jest równoznaczne z wymazaniem wszystkich danych oraz ustawień na telefonie.

Pomoc ekspertów. Jeśli wszystkie metody zawiodą i nie uda się nam w żaden sposób włączyć iPhone’a pozostaje nam skorzystanie z pomocy serwisu, bądź reklamacja telefonu w ramach gwarancji.