Jak prawidłowo dezynfekować smartfon?

Dezynfekcja smartfona

Regularne korzystanie z telefonu powoduje, że nosimy go ze sobą niemalże wszędzie. Kładziemy go na stołach, krzesłach, ławkach publicznych, ladach łazienkowych i innych miejsach, będących siedliskami wielu bakterii i zarazków. Dlatego od czasu do czasu ważne jest czyszczenie wszelkich gadżetów, jakie używamy, zwłaszcza telefonów komórkowych.

Dezynfekcja smartfona – jakich środków używać?

Za jeden z najbardziej skutecznych i bezpiecznym środków do dezynfekcji smartfonów uważa się alkohol izopropylowy. Jest najmniej szkodliwy dla powłoki i dostępny w postaci sprayu lub mokrych chusteczek. W czasie dezynfekcji należy zadbać, by stosowany płyn do głośników, złączy, czy wszelkich innych otworów w telefonie. Wystarczy delikatnie zwilżyć wacik, bądź czystą szmatkę i wytrzeć dokładnie smartfon z każdej strony. 

Dezynfekcja iPhone’a – poradnik producenta

Marka Apple zamieściła na swojej stronie wskazówki dotyczące czyszczenia i dezynfekcji swoich urządzeń. Zaleca stosowanie wspomnianego już 70-procentowego alkoholu izopropylowego lub chusteczek dezynfekujących Clorox. Ostrzega przed używaniem wybielaczy i radzi nie zanurzać iPhone’a w żadnych środkach czyszczących, nawet jeśli jest to model wodoodporny.