Jak znaleźć iPhone?

O ile kradzieże telefonów nie zdarzają się już zbyt często, o tyle każdy czasem może zgubić swój smartfon. Co wtedy należy zrobić i jak znaleźć iPhone? Okazuje się, że marka Apple zadbała o swoich klientów, udostępniając im doskonałe możliwości. 

iPhone – jak znaleźć telefon w kilku krokach

  1. Zaloguj się na icloud.com/find lub użyj aplikacji Lokalizator na innym urządzeniu Apple.
  2. Otwórz aplikację Lokalizator lub przejdź na iCloud.com i kliknij opcję Znajdź iPhone. Wybierz smartfon, aby wyświetlić jego położenie na mapie. Jeśli znajduje się on w niewielkie odległości, skorzystaj z opcji odtwarzania dźwięku.
  3. Oznacz telefon jako utracony. Zablokujesz go w ten sposób zdalnie za pomocą kodu. Na ekranie blokady urządzenia możesz wyświetlić wiadomość ze swoim numerem telefonu. udostępnione zostanie też śledzone położenie danego iPhone. Jeśli masz dodaną kartę kredytową, debetową lub przedpłaconą do usługi Apple Pay, po wprowadzeniu urządzenia w tryb Utracony opcja płatności za pomocą usługi Apple Pay zostanie zawieszona.

Pamiętaj o zgłoszeniu sprawy do operatora i na policję. Zablokujesz w ten sposób numer i w razie namierzenia sygnału, organy ścigania szybko znajdą Twój smartfon. 


Jak znaleźć właściciela iPhone? W razie znalezienia telefonu odnieś go na najbliższy komisariat – oczywiście, jeśli nie pojawia się ww. komunikat z numerem kontaktowym.