Jak zresetować iPhone'a?

Jak zrestartować iPhone? Czy to naprawdę skomplikowane? Dla osób bez doświadczenia i obycia z zaawansowaną technologią, proste czynności nie muszą być oczywiste. Poniżej znajdziesz zatem wszystkie wskazówki. 

Kilka prostych rad jak zresetować iPhone

Do dyspozycji mamy dwie podstawowe możliwości:

  1. Soft reset, czyli standardowy restart telefonu przy pomocy poleceń. Jak to zrobić? Wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk Sleep/Wake, który usytuowany jest u góry w iPhone’ach starszej generacji lub po prawej stronie w nowszych. Przycisk należy trzymać do pojawienia się informacji “slide to power off”. Następnym krokiem jest przesunięcie w prawo. Wyłączony telefon włączamy poprzez przyciśnięcie tego samego przycisku.
  2. Hard reset, czyli operacja wykonywana w sytuacji, gdy smartfon definitywnie nie reaguje. Co zrobić? Dłużej przytrzymać wciśnięty przycisk Sleep/Wake i Home (okrągły przycisk pod wyświetlaczem) aż wyświetlone zostanie logo firmy Apple. W przypadku modeli iPhone 7 i iPhone 7 Plus (lub nowszych), należy przytrzymać równocześnie Sleep/Wake i Volume down, ponieważ nie dysponują one fizycznym przyciskiem Home. 


Nawet jeśli nie jesteś osobą, która zna się na technologii, na pewno poradzisz sobie z tym prostym zadaniem. W razie problemów serwis służy pomocą i odpowie na każde pytanie dot. telefonów iPhone. Resetowanie naprawdę nie jest skomplikowane.