Jak zrobić backup MacBooka?

Metod na to, jak zrobić backup Macbooka jest wiele i z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że każda ma wiele zalet. My skupimy się jednak na jednej z najprostszych i najpopularniejszych opcji, która jest najczęściej wybierana przez użytkowników wyposażenia marki Apple. 

Jak zrobić backup? Macbook to iOS wykorzystujący funkcję iCloud

Jeśli należysz do grona miłośników produktów Apple, iCloud to rozwiązanie, którego na pewno nie trzeba Ci przedstawiać. Wybierz zatem menu Apple i przejdź do Preferencje systemowe. Kliknij następnie Cloud i wykorzystaj iCloud Drive.

Chcesz dodawać pliki z folderów Biurko i Dokumenty do iCloud Drive? Zaktualizuj urządzenie do wersji systemu operacyjnego macOS Sierra lub nowszego. Następnie włącz foldery Biurko i Dokumenty – znajdziesz je w Finderze w sekcji iCloud. Kolejny etap to standardowe przenoszenie wybranych plików.

Jak widać, jest to naprawdę proste zadanie, z którym powinien poradzić sobie każdy użytkownik Macbooków. Jeżeli jednak samodzielnie boisz się przeprowadzać tego typu operacje lub jesteś świeżym posiadaczem sprzętu Apple, skontaktuj się z pogwarancyjnym serwisem Apple jakim jest GSM Ursus. Z ich pomocą poradzisz sobie z każdym problemem. 

W przypadku poważniejszych problemów z urządzeniami marki Apple, zapraszamy również do osobistego kontaktu w naszej siedzibie. Zajmiemy się profesjonalną naprawą Twojego komputera, telefonu lub odtwarzacza sygnowanym logo z nadgryzionym jabłkiem.