Co zrobić gdy iPhone się nie ładuje?

iPhone nie ładuje się

Niestety, złącze ładowarki to wtyk multifunkcyjny, który często ulega uszkodzeniu ze względu na stałą eksploatację. Co zrobić, jeśli iPhone nie ładuje? Sprawdź, nim udasz się do serwisu Apple lub postanowisz wysłać smartfon na naprawę gwarancyjną, by po kilku tygodniach okazało się, że problem można było rozwiązać w domowym zaciszu. 

iPhone podłączony nie ładuje baterii – co zrobić?

W pierwszej kolejności sprawdź dostępne możliwości naładowania baterii. Podłącz smartfon do gniazdka przy pomocy oryginalnej i kompatybilnej ładowarki, następnie podłącz go przy pomocy kabla USB do komputera i wykorzystaj akcesoria, np. ładowarkę indukcyjną (jeśli taką dysponujesz). Pozwoli Ci to wyeliminować uszkodzenie gniazda, ładowarki lub przewodu. 

Mimo to iPhone nie ładuje baterii? Jeżeli to nie pomaga, problemem może być system operacyjny lub aplikacje działające w tle. Spróbuj wyłączyć i włączyć telefon. Gdy to nie pomoże i iPhone nie ładuje się nadal, najlepiej zrobić backup urządzenia z systemem iOS i skorzystać z pomocy fachowców. 

Czasem problem może być nieco bardziej złożony, np. akumulator może ładować się jedynie do poziomu ok. 80% lub mogą pojawiać się komunikaty o błędach. W takich sytuacjach lepiej od razu skontaktuj się z serwisem GSM Ursus i umów się na wizytę celem naprawy.

Podstawowe kroki, jakie należy wykonać, kiedy iPhone się nie ładuje 

Jeszcze zanim oddasz telefon do naprawy i myślisz, czemu iPhone się nie ładuje, zwróć większą uwagę na USB. Na zasilaczu i kablu nie powinno być żadnych śladów uszkodzeń. Jeśli zaś zauważasz minimalne, to istnieje ryzyko, że właśnie z tego powodu smartfon nie chce się naładować. Wtedy po prostu zakup nowy zasilacz. Akcesoria takie warto wymieniać na bieżąco, gdy tylko dostrzegasz drobne uszkodzenia. 

Jak możesz dodatkowo się upewnić, czy urządzenie ładujące jest sprawne? 

Użyj ściennego gniazdka elektrycznego i sprawdź, czy styki są dokładnie podłączone w zakresie przewodu ładującego, zasilacza USB oraz gniazdka elektrycznego. Możesz też nabrać większej pewności, gdy podłączysz urządzenie do innego gniazdka. 

Z portu ładowania usuń zanieczyszczenia jak na przykład kurz. Przewód dokładnie dociśnij, a kiedy port będzie dalej uszkodzony i myślisz, co zrobić gdy iPhone się nie ładuje masz już raczej całkowitą pewność, że domaga się on serwisowania. 

Co jeszcze możesz zrobić? 

Urządzenie do ładowania pozostaw przez około 30 minut i następnie wymuś ponowne uruchomienie swojego urządzenia. W iPhone nowszej generacji należy nacisnąć i szybko puścić przycisk zmniejszania głośności. Później należy przytrzymać przycisk boczny, do momentu aż pojawi się logo Apple.  W smartfonach starszych postępuje się podobnie, aczkolwiek nacisnąć musisz przycisk zwiększenia głośności. W najstarszych modelach trzeba włączyć przycisk Początek, do chwili aż pojawi się logo Apple. Wtedy też pozostaw telefon do ładowania na kolejne pół godziny. Być może przyniesie to dobre rezultaty. Jeśli natomiast niczego to nie zmieni, raczej nie ma sensu dalej myśleć o tym, czemu ładowarka nie ładuje iPhone i zanieść telefon do serwisu. 

Smartfon przestaje się ładować na poziomie 80%

Bardzo często miejsce ma sytuacja, że iPhone przestaje się ładować na poziomie 80%. Zwykle wynika to z tego, że oprogramowanie reaguje na zbytnie nagrzanie baterii i ogranicza je. Po obniżeniu temperatury, ponownie rozpocznie się ładowanie. Nie jest to nic, czym należy się niepokoić. Wręcz przeciwnie, wpływa to na wzrost żywotności baterii. 

Sprawdź gniazdo ładujące 

Być może to, że ładowarka się nie ładuje zależy od zanieczyszczonego gniazdka zasilającego, a więc miejsca, gdzie podpinany jest kabel ładujący. To właśnie w porcie ładowania często mogą znajdować się pokłady kurzu lub inne brudy. Kiedy je zauważysz, usuń je bardzo dokładnie. Możesz to zrobić igłą, wykałaczką albo pęsetą. Oczywiście, przez cały czas musisz pilnować, aby nie uszkodzić gniazdka. 

Wykluczyłeś już wszystkie powody podane powyżej? Pomyśl o restarcie. Ponowne uruchomienie urządzenia w niektórych przypadkach okazuje się wystarczające. Jeśli system iOS się zawiesi, może być za to odpowiedzialny kabel ładujący. Wówczas restart powinien rozwiązać konkretny problem. Kiedy zaś okaże się, że poniżej podane przykłady nie mają nic wspólnego z zawieszonym systemem, być może musisz pomyśleć o wizycie w serwisie. Wymienimy zepsute gniazdo sieciowe, jeśli tylko to będzie konieczne. Używamy wyłącznie oryginalnych części zamiennych, dlatego nie musisz się obawiać, że coś pójdzie nie tak. Mało tego, możesz być pewien, że zrobimy naprawę sprawnie, a po tym jak telefon ponownie znajdzie się w Twoich rękach, będzie działać równie dobrze jak wcześniej. 

Iphone, który się nie ładuje to bardzo częsta usterka. W naszej firmie wiemy, jak jej zaradzić. Zrobimy wszystko, aby Twój smartfon był w 100% sprawny. Na początku skontroluj, czy nie jest to wina czynników zewnętrznych. Jeśli zaś okaże się, że problem jest stricte techniczny, my sobie z tym poradzimy.