Co zrobić gdy iPhone się nie ładuje?

iPhone nie ładuje się

Niestety, złącze ładowarki to wtyk multifunkcyjny, który często ulega uszkodzeniu ze względu na stałą eksploatację. Co zrobić, jeśli iPhone nie ładuje? Sprawdź, nim udasz się do serwisu Apple lub postanowisz wysłać smartfon na naprawę gwarancyjną, by po kilku tygodniach okazało się, że problem można było rozwiązać w domowym zaciszu. 

iPhone podłączony nie ładuje baterii – co zrobić?

W pierwszej kolejności sprawdź dostępne możliwości naładowania baterii. Podłącz smartfon do gniazdka przy pomocy oryginalnej i kompatybilnej ładowarki, następnie podłącz go przy pomocy kabla USB do komputera i wykorzystaj akcesoria, np. ładowarkę indukcyjną (jeśli taką dysponujesz). Pozwoli Ci to wyeliminować uszkodzenie gniazda, ładowarki lub przewodu. 

Mimo to iPhone nie ładuje baterii? Jeżeli to nie pomaga, problemem może być system operacyjny lub aplikacje działające w tle. Spróbuj wyłączyć i włączyć telefon. Gdy to nie pomoże i iPhone nie ładuje się nadal, najlepiej zrobić backup urządzenia z systemem iOS i skorzystać z pomocy fachowców. 

Czasem problem może być nieco bardziej złożony, np. akumulator może ładować się jedynie do poziomu ok. 80% lub mogą pojawiać się komunikaty o błędach. W takich sytuacjach lepiej od razu skontaktuj się z serwisem GSM Ursus i umów się na wizytę celem naprawy.