Najczęstsze usterki w iPhone'ach

Nawet najlepsze i najdroższe urządzenia mają swoje wady. Mimo wszelkich starań producentów i wykorzystania nowoczesnych technologii podczas produkcji uszkodzenia występują także w przypadku sprzętu marki Apple typu iPhone. Typowe usterki dotyczą zarówno oprogramowania, jak i podzespołów. 

iPhone usterki

Co najczęściej psuje się w iPhone’ach?

Najwięcej usterek w urządzeniach od Apple zauważa się zaraz po premierze danego modelu. Czasem jest to wynik niedopatrzenia producenta, a czasem specyfikacji urządzenia. Charakterystyczne dla iPhone wady fabryczne, które wykrywa się niedługo po wejściu na rynek modelu, sprawiają, że można je szybko wyeliminować. Pozwala to wypuścić na rynek ulepszone urządzenie, w którym nie ma wcześniej zdiagnozowanych usterek.

Niemniej, użytkownicy iPhone’ów najczęściej zgłaszają takie niedogodności jak

  • krótki czas pracy baterii,
  • niereagujący na dotyk ekran,
  • problemy z głośnikiem,
  • przegrzewanie się urządzenia. 

Ponadto zdarzają się uszkodzenia mechaniczne iPhone’ów, które mogą skutkować np. połamaniem wyświetlacza czy popękaniem obiektywu aparatu.

iPhone – wady fabryczne i inne najczęściej występujące uszkodzenia

Jeżeli chodzi o urządzenia marki Apple takie jak iPhone – typowe usterki zazwyczaj dotyczą podobnych uszkodzeń. Jest to przede wszystkim pęknięcie szyby oraz obiektywu aparatu. Problem ten pojawia się zwykle w urządzeniach, które upadły z wysokości, a etui czy szkło ochronne nie zatrzymały siły uderzenia. W przypadku uszkodzonej szybki w telefonie, która stanowi zarówno element ozdobny dla tej marki, jak i zabezpiecza wnętrze urządzenia przed dostawaniem się do niego zanieczyszczeń, naprawa jest stosunkowo prosta. Konieczna jest jedynie wymiana uszkodzonego elementu na nowy. Znacznie poważniejsze są usterki związane z obiektywami.

Często spotykaną przyczyną, kiedy konieczny jest serwis telefonów iPhone jest także ich zalanie. Zdarza się, że użytkownicy beztrosko podchodzą do korzystania ze sprzętu, a co gorsze zostawiają go w przypadkowych miejscach. Dlatego zalania są równie częste co upadki z wysokości.

iPhone – typowe usterki baterii. Jak powstają i jak je usunąć?

Bardzo częstym problemem w telefonach iPhone są ich baterie. Duża ilość aplikacji i sporych rozmiarów wyświetlacze mogą doprowadzić do zbyt mocnego zużywania się tego elementu. Warto zauważyć, że uszkodzona bateria może być niezwykle niebezpieczna, zarówno dla telefonu, jak i jego posiadacza. W sytuacji, w której zaobserwuje się poważniejsze objawy jej uszkodzenia takie jak np. spuchnięcie lub kiedy urządzenie zacznie samo się wyłączać, konieczne będzie skorzystanie z pomocy specjalistów. Nowa bateria do telefonu powinna być dobrana dokładnie do wybranego modelu. Pozwoli to na komfortowe wykorzystanie telefonu bez obawy nagłego rozładowania.

iPhone typowe usterki dla różnych modeli telefonów

W przypadku urządzeń marki Apple, jakimi są telefony iPhonewady fabryczne poszczególnych modeli mogą znacząco się od siebie różnić. Dla przykładu iPhone’y 7 oraz 7 Plus miały problemy związane z układem dźwiękowym, co powodowało dyskomfort podczas prowadzenia rozmów głośnomówiących. Sam dźwięk był zniekształcony, co znacznie obniżało jakość konwersacji i utrudniało zrozumienie rozmówcy. Telefony tej serii wyróżniały również problemy związane z wyjątkowo głośno działającym procesorem. Użytkownicy bardzo często narzekali także na samoistne przełączanie się urządzenia w tryb samolotowy oraz normalny. Generowało to wiele irytacji szczególnie u osób, które czekały na ważny telefon, a nie było możliwości skontaktowania się z nimi ze względu na ustawienia urządzenia.

Modele iPhone 8 oraz 8 Plus również nie pozostawały bez wad. Do najczęściej zgłaszanych usterek fabrycznych w tych urządzeniach zalicza się dość kłopotliwy problem ze szczelnością obudowy. Podczas ładowania zdarzało się, że ulegała ona rozszczelnieniu się.

Najmniej awaryjnym pod względem zgłaszanych wad fabrycznych modelem jest iPhone SE. Użytkownicy bardzo pozytywnie wypowiadają się o całej konstrukcji, jednak pojedyncze egzemplarze mają problemy z trwałością baterii. Wizyta w serwisie i wymiana jej na nowy egzemplarz eliminuje jednak wszelkie niedogodności.

Jak naprawić urządzenie?

Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku urządzeń takich jak iPhone’y jest to, aby nie podejmować prób naprawy sprzętu samodzielnie. Potrzebna jest do tego odpowiednia wiedza oraz niezbędne wyposażenie. Dzięki profesjonalnemu podejściu możliwe jest między innymi odzyskanie danych ze zbitych wyświetlaczy LCD i wgranie ich ponownie na wymieniony element. Próby samodzielnej naprawy mogą doprowadzić do jeszcze większych problemów.

Najczęstsze usterki iPhone to te, które można z łatwością usunąć w dobrym serwisie Apple. Jeśli zależy Ci na czasie i uzyskaniu profesjonalnego wsparcia, zgłoś się do nas! Mamy wieloletnie doświadczenie w tej branży, więc szybko i profesjonalnie rozwiążemy każdy problem z Twoim iPhonem. Typowe usterki naprawiamy przy użyciu oryginalnych części sprowadzanych od producenta. 

Nie zwlekaj i zapoznaj się z naszą ofertą już dziś!