Jak przygotować iPhone do naprawy?

Posiadasz iPhone’a i potrzebujesz z nim pomocy, bo upadł i uszkodziła się obudowa? A może przestał odpowiednio szybko reagować ekran lub bateria nie spełnia Twoich oczekiwań? Nie musisz się obawiać – wystarczy odwiedzić pogwarancyjny serwis Apple, gdzie przywrócisz swój sprzęt do pełnej sprawności. Czy trzeba coś zrobić przed oddaniem iPhone’a do serwisu? Nie, ale przygotowanie iPhone’a do naprawy sprowadza się do kilku prostych czynności, które znacząco ułatwią i przyspieszą proces serwisowy oraz ochronić dane i wszystkie ustawienia sprzętu!

Trzy proste kroki, czyli jak przygotować telefon iPhone do serwisu

Niezależnie od rodzaju problemu serwis pogwarancyjny jest w stanie wymienić praktycznie każdy niedziałający poprawnie element – od wyświetlacza, przez aparat, mikrofon, głośnik aż po moduł WiFi. Przed wizytą w autoryzowanym punkcie warto jednak odpowiednio się przygotować. Jak zabezpieczyć iPhone przed oddaniem do serwisu? Wykonaj jak najwięcej czynności z poniższej listy:

 • utwórz backup Twojego iPhone’a – to bardzo ważny krok! Poniżej podpowiadamy, jak dobrze przygotować backup;
 • przygotuj hasło do swojego konta AppleID – niektóre rodzaje napraw mogą wymagać wyłączenia usługi Znajdź mój iPhone czy nawet całkowitego wymazania urządzenia;
 • w przypadku niepoprawnego funkcjonowania baterii naładuj ją do poziomu max. 30%.

Backup iPhone’a – jak przygotować telefon do serwisu w odpowiedni sposób?

Backup telefonu iPhone to bezpieczne wykonanie pełnej kopii informacji, do których zawsze możesz wrócić. Istnieje kilka metod utworzenia backupu Twojego telefonu:

 1. w usłudze iCloud, czyli lepiej zapobiegać, niż… wpadać w panikę – na wypadek wyjątkowo ciężkich uszkodzeń najlepiej skorzystać z backupu w usłudze iCloud. Jak tego dokonać ręcznie? Musisz być połączony z siecią Wi-Fi, a następnie:
 • wybierz Ustawienia i pod swoją ikoną AppleID stuknij opcję iCloud;
 • zaznacz opcję Backup w iCloud;
 • rozpocznie się proces tworzenia kopii z informacją o dacie i godzinie utworzenia po zakończeniu procesu. Masz dostęp do 5GB danych miesięcznie, jeśli to za mało, to możesz dokupić więcej.

Możesz skorzystać też z opcji automatycznego tworzenia codziennego backupu:

 • musisz mieć włączoną opcję Backup w iCloud;
 • podłącz telefon do zasilania, połącz go z siecią Wi-Fi i zablokuj ekran;
 • nie musisz nic więcej robić, chyba że potrzebujesz na stałe większej ilości miejsca w iCloud.
 1. na komputerze PC – za pomocą intuicyjnej aplikacji iTunes na system Windows możesz utworzyć zaszyfrowany backup swojego iPhone’a z dostępem za pomocą hasła. Po kliknięciu na opcję Utwórz backup teraz rozpocznie się proces kopiowania, który zakończy się zmianą daty i godziny utworzenia ostatniego backupu
 2. na komputerze Mac – w zależności od posiadanego systemu skorzystaj z wygodnej aplikacji iTunes (na macOS Mojave lub starszy) lub Finder (na macOS Catalina lub nowszym), działające podobnie, jak w przypadku iTunes na PC.

Zanim przyjdziesz do serwisu – jak przygotować iPhone’a do naprawy?

Wiesz już, co zrobić przed oddaniem iPhone’a do serwisu. Przed samą wizytą wystarczy jeszcze tylko:

 • wyjąć kartę SIM,
 • przynieść inne akcesoria, z którym masz problem;
 • i weź ze sobą dokument tożsamości.

i na koniec najważniejsze – zachowaj spokój i przyjdź do nas! GSM Ursus to zespół doświadczonych specjalistów, a o naszej skuteczności świadczą liczne pozytywne opinie użytkowników Apple. Po prostu odpowiednio przygotuj iPhone’a do naprawy i zajmiemy się Twoją sprawą szybko, w rozsądnej cenie i skutecznie.

Mimo wszystko masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. GSM Ursus to serwis Apple z wieloletnim doświadczeniem i możemy pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami wymagających klientów, którzy z przyjemnością wracają do nas ze swoimi urządzeniami. Ty również możesz dołączyć do grona zadowolonych konsumentów.